Home
HOME obec volný čas
Čtvrtek - 21. září 2017
HomeTOPlist
Mobilní turistický průvodce městyse Pozlovice

Praktický průvodce městysem Pozlovice ve třech jazycích vás provede krásami Luhačovického údolí. Odhalte příběhy za památkami, vyberte si ze široké nabídky ubytování a volnočasových aktivit a prozkoumejte okolí s pomocí mobilního průvodce!

turistický průvodce

Tipy na volný čas v Pozlovicích

Informační leták (pdf)

Vítejte v Zálesí - tipy na výlet

Propagační materiál Vítejte v Zálesí je určen pro návštěvníky a obyvatele Luhačovského Zálesí, kteří mají zájem o aktivní poznání našeho překrásného regionu. Čeká zde na vás 10 nejzajímavějších tipů na výlet včetně podrobných informací o jednotlivých bodech zájmu.

Vítejte v Zálesí - tipy na výlet (pdf)

Autovláček Luhačovice - Pozlovice přehrada

Provoz autovláčku bývá zpravidla od dubna - října

Informace a prodej jízdenek:

Městské informační středisko LUHAINFO
Masarykova 950 ( MěDK Elektra ), Luhačovice
tel + fax: 577 133 980, email:luhainfo1@mdkelektra.luhacovice.cz
jízdní řád autovláčku

Cykloprůvodce Luhačovským Zálesí

Průvodce je primárně určen milovníkům horských kol, neboť na svých 16ti stranách prezentuje 5 nejlepších cyklovýletů po regionu. Obsahuje také zajímavé mapové podklady ke každé trase včetně jejich výškových profilů.

Cykloprůvodce Luhačovským Zálesím (pdf)

Cykloturistická a turistická mapa Luhačovského Zálesí

Rozkládací mapa Luhačovského Zálesí v měřítku 1:85 000, která ve velikosti A3 představuje ty nejzajímavější turistické a cykloturistické cíle. Krom vyznačení doporučovaných cyklotras se můžete těšit také na běžkařské stopy či naučné stezky v regionu.

Cykloturistiická a turistická mapa Luhačovského Zálesí (pdf)

Cyklotrasa Obora

Cyklotrasa Obora je určena méně zdatným cyklistům a dětem. Na trasu je vhodné nastoupit v centru města. Po pravém břehu Šťávnice vede nad pramen Ottovka. Dále stoupá úpatím Malé Kamenné na lesní svážnici k nejvyššímu bodu 391 m.n.m. Po krátkém mírném sjezdu kříží komunikaci do obce Řetechov. Dále pokračuje po asfaltové účelové komunikaci směrem na Horní dvůr. Délka trasy: 8.3 km, maximální převýšení 146 m.

Zajímavá místa na cyklotrase Obora
Slovanské mohyly - vrch Krhova
Na tomto místě bylo nalezeno celkem 60 Mohyl z 9.století, především skromných bez výbavy. Nebožtíci byli pohřbívani buď na úrovni půdy nebo do hlubších hrobových jam, kostry zde nebyly nalezeny.
Jezírko lásky
Malá přehradní nádrž postavena za účelem zásobárny vody pro lesní zvěř. Podle pověstí je pro štěstí v lásce, manželskou stálost a věrnost potřeba omočit v jezírku levý ukazováček.

Naučný chodník Luhačovická přehrada

Na jednotlivých informačních panelech, které jsou umístěny podél oplocení koupaliště Duha na Luhačovické přehradě, najdete zajímavosti o historii původního údolí říčky Šťavnice s řadou dnes již zaniklých mlýnů, o povodních v Luhačovicích i o výstavbě a současnosti Luhačovické přehrady.

více informací

Naučný chodník Antonína Václavíka

Naučný chodník Antonína Václavíka“ začíná v centru městyse Pozlovice, u hudebního altánu, kde se nachází první informační tabule a také pamětní deska odkrytá v r. 1991 u příležitosti 100. výročí Václavíkova narození. Pět informačních tabulí, které trasu lemují, nás vedou kolem kostela sv. Martina k nemovité kulturní památce Niva a dále do Pražské čtvrti v Luhačovicích, kde je poslední zastavení.

informační leták (pdf)

Jízdy na koni - Pozlovice

Jezdecká stáj Bodlákovi v Pozlovicích nábízí:

  •   vycházky do přírody
  •   výcvik na lonži
  •   jednorázové hodinové lekce
  •   10-ti hodinový kurz výscviku jezdce i koně
  •   výcvikové kurzu pro děti na ponících
  •   ustájení koní v boxech

Povinné vybavení pro jezdce:
- bezpečnostní přilba + chapsy (možnost zapůjčení)
- dlouhé příléhavé kalhoty, obuv s hladkou podrážkou

Více informací:
Markéta Bodláková - tel. 731 616 616

Lázně Luhačovice
Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura.
Na území Luhačovic vyvěrá 16 hydrouhličitanochloridosodných kyselek a jeden sirný pramen. Nejznámějšími minerálními prameny jsou Vincentka, Aloiska, Elektra, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa.Teplota vyvěrající vody se pohybuje mezi 10 – 12°C. Luhačovické vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě pro vysoký obsah minerálních látek a pro vynikající proplynění volným kysličníkem uhličitým.

Více informací: http://lazneluhacovice.cz

Trasa ptačích krmítek a budek

Tématická pěší stezka ve stylu externí výstavní galerie obsahující krmítka a budky pro luhačovické ptactvo v areálu lázní.

mapka naučné stezky (pdf)

fotografie


Vodní skluzavka na Hotelu Vega

produktové video

Cestovatelské tipy po nejkrásnějších místech Moravy

www.moravia.tips


Podrobnější informace o turistických cílech v regionu najdete na stránkách
Centrály cestovního ruchu Východní MoravyPoslední aktualizace: 21.09.2017
Copyright © 2003-2017 Úřad městyse Pozlovice - Všechna práva vyhrazena