Obsah

Fotogalerie

Štěpánský běh a pochod

26.12.2017

Pozlovice – 15. ročník Štěpánského běhu, který byl letos zároveň 9. ročníkem Memoriálu Dana Veselky se vydařil. ,,Letos nám přálo počasí. Rtuť teploměru totiž ukazovala šest stupňů. Proto si závod kromě běžců užívali také diváci. Těch se v prostorách startu a cíle a na trati sešlo zhruba 120,“ pochvaloval si hlavní organizátor závodu Miroslav Bětík.

Vítězství v podniku dlouhém 3,3 kilometru vybojovali největší favorité Vojtěch Sýkora (OB Luhačovice) a Nikola Chovanečková z SK Kopřivnice.

Sýkora dosáhl na trati mezi Pozlovicemi, Podhradím a zpět, času 11:07. Stříbrný v pořadí další reprezentant luhačovického klubu orientačních běžců Štěpán Mudrák za ním v cíli zaostal o čtyřicet sekund, třetí místo obsadil Petr Sova (Mattoni Freerun Zlín, 12:33). Čtvrtý skončil Johan Vavrys (OB Luhačovice, 12:45), páté místo bral za čas 13:15 domácí Kryštof Bednařík.

Mezi ženami Chovanečková dominovala časem 14:10. Druhá Barbara Vavrysová byla o jednapadesát sekund pomalejší, bronzovou pozici získala Jana Mynaříková z Uherského Brodu.  Petra Macková doběhla čtvrtá (15:20) a Zuzana Saňáková pátá (obě OB Luhačovice, 15:30).

„O prvenství Sýkory a Chovanečkové nebylo od úvodních metrů pochyb. Oba navíc v průběhu závodu neustále navyšovali náskok na ostatní soupeře. Zajímavý tak byl především mužský souboj o stříbrnou příčku. Tu nakonec získal díky vydařenému závěrečnému finiši Štěpán Mudrák, který se od Petra Sovy definitivně odpoutal 300 metrů před cílem. Mezi ženami se pak průběžné pořadí utvořilo na metě prvního kilometru. Proto měly Vavrysová druhé místo a Mynaříková bronzovou pozici pod kontrolou,“ informoval Bětík.